رنگارنگ ترین شهرهای جهان

این شهرهای رنگارنگ در نقاط مختلف جهان از چشم اندازها و نماهایی تماشایی برای جلب نظر هر ذائقه ای سود می برند. در ادامه این مطلب برخی از رنگارنگ ترین شهرهای جهان را معرفی می کنیم.

در شرایطی که برخی شهرها از نماهایی سرد، بی روح و خاکستری برخوردار هستند اما در مقابل، برخی از شهرهای جهان همانند داستان های شاه پریان جادویی و رنگارنگ بوده و نه تنها برای ساکنان، بلکه برای گردشگران نیز جذابیت بیشتری دارند. این شهرهای رنگارنگ در نقاط مختلف جهان از چشم اندازها و نماهایی تماشایی برای جلب نظر هر ذائقه ای سود می برند. در ادامه این مطلب برخی از رنگارنگ ترین شهرهای جهان را معرفی می کنیم.

گوانجواتو، مکزیک
1465_460

گوانجواتو از فرهنگی غنی برخوردار است، اما یکی از رنگارنگ ترین شهرهای جهان نیز محسوب می شود. داستان های بسیاری درباره شادی و غم، عشق و نفرت و … که این شهر را احاطه کرده اند برای جذب روح شما کفایت می کنند. همچنین جشنواره های بین المللی، بازی ها، موسیقی، تئاتر و نمایش های فرهنگی در این شهر شگفت انگیز برگزار می شوند.

لیما، پرو
1466_739

لیما شهری زیبا، رنگارنگ و آرام و یکی از مقاصد گردشگری محبوب در آمریکای جنوبی محسوب می شود. برخی از زیباترین اماکن مذهبی که قدمت آنها به قرن شانزدهم باز می گردد در این شهر قرار دارند. چشنواره ها، جشن ها و رژه های مختلف که در مواقع مختلف سال برگزار می شوند، لیما را به شهری فوق العاده برای عاشقان سفر و کشف چیزهای زیبا مبدل کرده است.

مانارولا، ایتالیا
1467_358

مانارولا به واسطه اندازه خود یک شهر محسوب نمی شود اما یکی از رنگارنگ ترین روستاهای جهان است که در قلب چینگو تر قرار دارد. مانارولا مشرف به دریا و روی صخره های ساحلی ساخته شده و قدمت آن به قرن دوازدهم باز می گردد. خانه های مانارولا با رنگ هایی متنوع و چشم اندازهای طبیعی جذاب نفس هر بازدیدکننده را در سینه حبس می کنند.

پاتایا، تایلند
1468_926

پاتایا در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد و هر ساله میلیون ها گردشگر برای بازدید از آن راهی تایلند می شوند. خانه ها و هتل های رنگارنگ، پاتایا را به یکی از جادویی ترین و رنگارنگ ترین شهرهای جهان مبدل کرده اند. همچنین، سواحل زیبای این شهر یکی دیگر از عوامل جذب گردشگران محسوب می شوند.

سنت جان، نیوفاندلند، کانادا
1469_805

سنت جان یکی از قدیمی ترین شهرها در آمریکای شمالی و پایتخت نیوفاندلند است. تاریخچه این شهر به سال ۱۴۰۰ باز می گردد و طرح های زیبای معماری در خیابان های زیبای این شهر توجه هر بازدیدکننده ای را به سوی خود جلب می کنند. سنت جان از نظر معماری یکی از زیباترین و همچنین یکی از رنگارنگ ترین شهرهای کانادا است.

استکهلم، سوئد
1470_874

قلعه های قرون وسطایی که قدمت آنها به قرن سیزدهم باز می گردد، معماری زیبا، قصرها، ساختمان های تاریخی و قلعه هایی دیدنی در استکهلم پراکنده شده اند. استکهلم به عنوان یکی از جادویی ترین و رنگارنگ ترین شهرهای جهان شناخته می شود که در ۱۴ جزیره در سواحل دریای بالتیک امتداد یافته است.

اوترخت، هلند
1471_336

اوترخت چهارمین شهر بزرگ هلند و یکی از زیباترین و پر انرژی ترین شهرهای این کشور محسوب می شود. موزه ها، سایت های تاریخی، باغ های زیبا، سالن های تئاتر، کافی شاپ های دنج و رستوران های خوب از جاذبه های اوترخت هستند. چشنواره ها و نمایش های سالانه مختلفی در این شهر برگزار می شوند.

والپارایزو، شیلی
1472_893

والپارایزو از تاریخی غنی و جاذبه های زیبا و رنگارنگ شامل کلیساهای جامع، موزه ها، کلیساهای قدیمی و ساختمان های دوره استعمار برخوردار است. یکپارچگی آن با ساحل موجب شده تا به یکی از اماکن توقف قایق های کروز مبدل شود. بازدید از موزه دریایی این شهر به گردشگران توصیه می شود که تاریخ دریایی شگفت انگیز شیلی را به نمایش می گذارد.

ویلمشتاد، آنتیل هلند
1473_644

معماری دوره استعمار خیره کننده، ساختمان ها و خانه هایی به سبک هلندی در خیابان های مشرف به خط ساحلی در ساحل جنوبی کوراچاو در دریای کارائیب ردیف شده اند. ویلمشتاد پایتخت کوراچاو، به واسطه کانال سانتا آنا به دو منطقه اصلی شامل اُتروباندا در غرب و پوندا در شرق تقسیم شده است. این شهر با آرایش مرتب ساختمان ها و معماری جذاب گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب می کند.

وروکلاو، لهستان
1474_134

وروکلاو یکی از زیباترین شهرهای لهستان محسوب می شود. بیش از ۲۰۰ پل، رستوران های مختلف، کافه ها، نانوایی ها و بوتیک های درجه یک این شهر را شایسته توجه نظر گردشگران می کنند. همچنین، جاذبه های فرهنگی و تاریخی بسیاری در این شهر قرار دارند.

منبع: ۱۱۸ سفر