زیباترین کشورهای جزیره ای جهان

در شرایطی که کشورهای زیبای بسیاری در جهان وجود دارند که ارزش بازدید را دارند، اما اگر در پی تجربه ای ماجراجویانه و عاشقانه هستید کشورهای جزیره ای یکی از انتخاب های مناسب محسوب می شوند.

تعطیلات تابستانی فرصتی مناسب برای برنامه ریزی سفرهای تفریحی است. در شرایطی که کشورهای زیبای بسیاری در جهان وجود دارند که ارزش بازدید را دارند، اما اگر در پی تجربه ای ماجراجویانه و عاشقانه هستید کشورهای جزیره ای یکی از انتخاب های مناسب محسوب می شوند. در ادامه برخی از این مقاصد جذاب جهان را معرفی می کنیم.

مالت
1387_635

مالت کشوری زیبا در جنوب اروپا و در دریای مدیترانه است که از تاریخ و فرهنگی غنی سود می برد. صخره هایی شگفت انگیز که می توانید از آنها صعود کنید، معابدی افسانه ای برای کاوش، غارهای مخفی و مرموز و مکان هایی فوق العاده برای غواصی، مالت را به مقصدی دوست داشتنی مبدل می کنند. در مالت فعالیت های مختلف برای سنین مختلف در دسترس هستند. بخش تاریخی مالت از معماری جالب توجه و تونل های زیرزمینی بسیاری برخوردار است.

فیلیپین
1388_509

فیلیپین یکی از زیباترین کشورهای جزیره ای جهان شناخته می شود که جاذبه های مختلف آن در تمام طول سال می توانند گردشگران را به سوی خود جذب کنند. فیلیپین از بیش از هفت هزار جزیره تشکیل شده که همگی آنها زیبایی های منحصر به فردی دارند. از جاذبه های این کشور می توان به صخره دریایی توباتاها، آتشفشان مایون، شالیزارهای تراسی بانائو، دونسول، پورتو گالرا، تپه های شکلات و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

استرالیا
1389_513

استرالیا کشور جزیره ای قاره ای شگفت انگیزی است که حداقل یک بار باید از آن بازدید کنید. استرالیا به واسطه فرهنگ، حیات وحش فوق العاده، مردم خوب و فعالیت های جالب توجه و سرگرم کننده بسیاری که می توانید در آن انجام دهید به عنوان کشوری فوق متنوع شناخته می شود. در استرالیا هر چیزی از سواحل دیدنی و جذاب تا دره ها و جنگل های سبز در دسترس هستند.

مالدیو
1390_422

نه تنها مالدیو یکی از زیباترین کشورهای جزیره ای بلکه یکی از محبوب ترین مقاصد ماه عسل در جهان نیز شناخته می شود. این کشور در اقیانوس هند قرار گرفته و روی صخره های مرجانی باستانی که در امتداد آتشفشان های باستانی رشد کرده اند، شکل گرفته است. آب های کریستالی و سواحلی دیدنی به همراه اقامتگاه های لوکس لحظاتی رویایی را در مالدیو برای گردشگران رقم می زنند.

کوبا
1391_517

کوبا به واسطه شرایط سیاسی خود کمتر مورد توجه گردشگران قرار دارد اما این کشور جزیره ای از آب هایی شفاف، سواحل شن های سفید، صخره های مرجانی دیدنی و جاذبه های متعدد دیگر سود می برد. این کشور از فرهنگ و تاریخی غنی برای کاوش برخوردار است. اگر به غواصی علاقمند هستید کوبا می تواند مقصدی مقرون به صرفه برای شما باشد.

فیجی
1392_228

فیجی برای مسافران ماجراجو شگفتی های بسیاری را در خود نهفته دارد. فیجی یکی از بهترین مناطق جهان برای موج سواری محسوب می شود و هرساله علاقمندان به این رشته برای دست و پنجه نرم کردن با موج های عظیم راهی این کشور می شوند. اگر به موج سواری علاقه ندارید می توانید از کسب آرامش در ساحل، پیاده روی، و یا مشاهده آبشارهای زیبا و نفس گیر لذت ببرید.

ژاپن
1393_905

ژاپن، کشوری جزیره ای که در آن شرق و غرب با یکدیگر دیدار می کنند. با این وجود، سنت های ژاپن همچنان حفظ شده و هنگام سفر به این کشور بی حوصلگی را فراموش خواهید کرد. می توانید در تپه های دیدنی ژاپن به پیاده روی پرداخته و یا در رستوران های آن طعم سوشی را بچشید. اگر به خرید علاقه دارید ژاپن می تواند مقصدی جذاب برای شما باشد.

یونان
1394_924

یونان، کشوری زیبا که به واسطه تاریخ طولانی و سواحل زیبای خود شناخته شده است. یونان از بیش از یک هزار و ۴۰۰ جزیره تشکیل شده که حدود ۱۶۹ عدد از آنها مسکونی هستند. یونان طی ماه های تابستان یکی از مقاصد گردشگری محبوب جهان است. جزایر میکونوس، سانتورینی، کرت، و کورفو در میان بهترین جزایر یونان برای بازدید قرار دارند.

منبع: ۱۱۸ سفر